Informace Jídlo Lifestyle Livigno Zajímavosti

Vánoční svátky v Livignu

Vánoční kouzelná atmosféra ovládá Livigno. Do 24. prosince je otevřený Vánoční trh nedaleko kostela Santa Maria. Seženete tu šperky, talismany pro štěstí do nového roku, magické byliny, dřevěné předměty, vánoční dekorace, ale také nástroje a nábytek. Jako krásné suvenýry z cest mohou posloužit tradiční „Pezzotti“ (koberečky rolnického původu vyrobené z vysoce odolné tkaniny) z Valtelliny, nebo vyřezávané dřevěné sochy.

Natale (1)

Žádné nakupování, ani to vánoční, se neobejde bez lahodného občerstvení. Vaše chuťové buňky zde uspokojí například pečené kaštany, svařené víno, jablečné lívance a typické valtellinské dezerty jako např. Bisciola (sladký chléb s ovocem, často podávaný se šlehačkou nebo přelitý brandy).

natale2

O vánočních svátcích se lidé zdraví slovy „Bondi Ghibinet“. Je to zvyk udržovaný v celé Valtellině, který připomíná příchod tří králů, kteří přinesli dary Ježíškovi. Slovo „Ghibinet“ pravděpodobně vzniklo z německého výrazu „Gaben-Nacht“, což znamená noc dárků.

Natale6

Na Silvestra Livigno rozzáří desítky pochodní během tradičního sjezdu na lyžích v podání lyžařských instruktorů a návštěvníků, kde dohořívající pochodně symbolizují konec starého roku a lidé vítají rok nový. Všude panuje všeobecné veselí a pokud byste chtěli zavítat na některý z vyhlášených silvestrovských večírků v chatách na vrcholcích hor, snadno se tam dostanete na sněžném skútru.

Natale9 (1)

Den plný lyžování a vánočního ruch člověka unaví, proto není nic příjemnějšího než se po náročném dni ponořit do vířivky, nebo relaxovat ve vyhřáté sauně ve Wellness&Relax zóně místního centra Aquagranda, nejvýše položeném sportovním centru v Evropě. Komplex tvoří čtyři části: Sport&Fitness, kde je bazén dlouhý 25 metrů, dětské brouzdaliště, posilovna a sály pro skupinová cvičení, Slide&Fun s tobogány, Wellness&Relax s parními lázněmi a saunami a konečně Health&Beauty zóna, kam si můžete zajít ke kadeřníkovi, do kosmetického centra, nebo dokonce k osteopatovi či fyzioterapeutovi. Aquagranda Active You je otevřena denně od 10 do 22 hodin (pro více informací navštivte http: //www.aquagrandalivigno.com/).

Natale7

BUON NATALE E FELICE ANNO NUOVO!

 

Přidat komentář