Livigno

Trénink ve vysoké nadmořské výšce

Fyzická aktivita je dobrá pro vaše zdraví, posiluje ducha i tělo a to vše je ještě více umocněno, pokud ji provozujete ve vysoké nadmořské výšce. Sportovní výkon se skutečně zlepšuje podle toho, jak se kyslík rozvádí po těle.  

Z tohoto důvodu se sportovní tréning ve vysoké nadmořské výšce důrazně doporučuje u těch sportů, které vyžadují intenzivní a neustálou aerobní aktivitu. Proto si Livigno, které se nachází v nadmořské výšce 1816 m, každý rok vybírá řada národních týmů pro trénink ve vysoké nadmořské výšce. Z nich můžeme jmenovat italský národní plavecký tým s Federicou Pellegrini a několik italských a zahraničních národních týmů MTB, kanoistiky, alpského lyžování a běžeckého lyžování. Livigno nabízí řadu služeb pro všechny, kteří hledají ideální místo na tréning ve vysoké nadmořské výšce v přírodním prostředí. Jsou zde moderní,

 

 

neustále vylepšovaná sportovní zařízení, např. Aquagranda Active You s fitness a plaveckou částí zahrnující 25 m plavecký bazén a posilovnu vybavenou zařízením Technogym a ubytování splňující všechny požadavky, které sportovci mohou mít před tréningem i po něm.