Freeride Lifestyle Livigno Zajímavosti

Report: Snowtrip Livigno 2016 – když srdce buší radostí a nohy se třesou štěstím

Pátek. 18. 3. 2016. Točná autobusů na Zličíně. Tma jak v pytli. Kosa jak ten ďas. Zuby už trošku drkotají. Nohy se nemůžou dočkat, až se konečně postaví na svah. Skupinka freeriďáckých nadšenců. Mikrobus. 21:05 a naše snow-tripácká výprava do „malého-velkého“ Tibetu, jak se italskému zimnímu ráji Livigno přezdívá, konečně vyráží. Atmosféra v mikrobuse je na jedničku. Bodrý pan řidič je okamžitě pasován na „Karla-ty-podšálky-mi vracejte“ z Účastníků zájezdu. S typicky moravským „Tož, podivejte se“ podává info o předpokládaný době cesty. Uf, 10 hodin do vytouženýho cíle. Tak jo, a to přenášedlo už konečně někdo vynalezne? Zadní část busu opanovala veselá tlupa kluků z Mohelnice – prča, střídá prču, je slyšet lehký ťukání skel. Vždyť jo, aspoň to rychlejc uteče. „Ale jo, mami, jasně, že budu vopatrnej. Jo, fusekle mám, i ten zavařenej guláš. Jasně, že ne u sebe. Kdo by dával fusekle ke guláši. No joooo, napíšu, až dojedem. Čau.“ Poslední rady uděleny a hurááá vstříc Livignu! A nezapomeňte vracet ty podšálky!

snow2

Sobota, půl 9 ráno, rozlepujeme oči, rovnáme ztuhlý záda. Uf, je to fuška, ale jsme skoro u cíle. Před námi je poslední „překážka“ Tunel Munt la Schera. Čekání nám zpříjemňuje „Karel-ty-podšálky-mi-vyvracejte z cest. „To já jsem jednou na Slovinsku ochutnával medvěda, no možná to bylo medvídě a taky jsem jedl krokodýla. To vám je hnus.“ Následuje bouřlivá diskuze nad tím, jak asi chutná krokodýl..Než stihneme vyhlásit vítěze o „nejvíc divnou snědenou potravinu ever“, dostáváme zelenou a dereme se skrz tunel. Už, už vidíme světlo na konci tunelu. Už tam budééééém? Budem! První pohled na Livigno je doslova k-u-l-e-r-v-u-c-í. Hory, slunce, sníh, hory, sníh, zasněžený jezero v nekonečný smyčce. Srdíčko!

snow4

U apartmánů nás vítá rozesmátý Ital Enrico „Si, si, bellisima, no problemo.“ Lámanou italštinou, která čítá přesně dvě slova „ciao“ a „gelato“ („ciao“ zvládnu jako paní, o gelatu se radši nezmiňuju neb jsem sama zmrzlá jak to gelato) mu nezapomenu říct, že moc děkuju a samozřejmě ho tituluju také přídavným jménem „bellisima-krásná“. Heštek: trapné. První skupinka odvážlivců v čele s božáckými snowboarďačkami Markét, Jančou a Marťou vyrážejí vstříc sluncem zalitým vrcholkům, další skupinka vyráží do livignského terénu okusit, jestli nemají náhodou v pověstné bezcelní zóně zkažený Aperol. Nemají  Večer následuje válečná porada, kde nám Mates přibližuje, jaký báječnosti nás během Snow-Tripu čekají: nekonečný lyžovačky a snowboardovačky ve dvou střediscích Carosello a Mottolino, heliboarding, společné véča v nejvýše položeným pivovaru v Evrop a …spoustu dalšího:) Těšítko a už je zítra?

snow3