Freeride Livigno

Livigno – ráj pro freeride

Livigno je nejlepší italské místo pro freeride. Takto vyzněla všechna ocenění, která resort získal na veletrhu Ski Pass v italské Modeně. V posledních letech si stále více lyžařů vyhledávající freeride a nejlepší tratě na světě vybírá právě Livigno jako cíl pro své prázdniny. Od loňské sezony, kdy v Livignu začal projekt s názvem Freeride Project, který byl jedinečný v celé Itálii, byl brán jako standart pro ostatní střediska. Jednou z nejdůležitějších součástí projektu Freeride Project jsou denně aktualizované informace o sněhové stabilitě, které jsou dodávány z místních lavinových agentur – Arpa di Bormio a švýcarského WSL Institutu pro sníh a lavinový výzkum SLF. Tato jedinečná inovace umožňuje lyžařům získat informace o stavu sněhu přímo na stránkách v sekci news na www.livigno.eu. Dále jsou tyto důležité informace uváděny u lanovek a díky mobilním operátorům dostupné i přes newsletter.

Každý týden jsou pravidelná školení Alpských vůdců zahrnující výuku se sondami a lopatami. Pro nelyžaře si Freeride Project připravil 2 tratě koncipovány pro výlety na sněžnicích a skialpinismus a rady jak se vyhnout lavinám. Pro sezonu 2014/15 bude projekt obohacen o mapu freerideových aktivit a vylepšenou komunikací pomocí obrazovek, světelných cedulí a vytvořením speciálních checkpointů. Dále se zlepší servis v oblasti heliskiingu a informovanost ohledně spouštění umělých lavin.

Větší pozornost freerideingu přinese i plánovaný Evropský freeride festival, který bude nejen o freerideu, ale také o horské turistice, bezpečném táboření, výletech na sněžnicích. Součástí bude i freerideový filmový festival a freeridová dílna a večery se s profesionály.

Freeride World Tour se bude v Livignu konat od 2. do 5. února 2015 spolu s etapou World Tour Qualifier 4 *, která je otevřená všem, kteří chtějí soutěžit ve WTF. World Tour Qualifier se skládá ze závodů rozdělených do úrovní podle obtížnosti. (1* až 4*). Livigno bude hostit závod 4*, který se pojede ve Valle delle Mine.

Soutěžící budou na vrchol hory dopraveni pomocí helikoptéry a budou hodnoceni podle zvolené trasy, času, kontroly a plynulosti lyžování, skoků a případných pádů.

Přidat komentář