Informace Lifestyle Livigno

Livigno, ráj pro cyklisty

Jízda na kole… je zábava. Horské kolo je skutečnou královnou outdoorových sportů a je přitažlivé pro dospělé stejně jako děti. Bike Skill Center nabízí vysoce kvalifikované instruktory a průvodce pro jízdu a přestavuje výchozí bod pro všechny nadšence, kteří si mohou vybrat z mnoha různých nabídek: od aktivit pro děti až po MTB, enduro, terénní jízdu, elektrická kola a flow country.

Bike Skill Center je ideální místo pro speciální zážitky na dvou kolech a pro ty z našich návštěvníků, kteří se chtějí seznámit s horským kolem nebo zlepšit svou techniku jízdy na kole. Máme mnoho kvalifikovaných instruktorů, dobře vybavená zařízení, pumptrackové dráhy, dřevěné chodníčky a bohatý týdenní program pro náročné bikery. Přístup na cyklostezku je snadný a dokonale vyhovuje potřebám i našich nejmenších návštěvníků, protože je asfaltovaná a rovná a její trasa prochází krásnou krajinou kolem hřišť a piknikových míst. Livigno navíc nabízí silničním závodníkům možnost projet si některé z vysokohorských průsmyků, které utvářely cyklistickou historii:

 

ze Stelvia do Gavie, z Mortirola do Berniny. Vynikající zeměpisná poloha v centru oblasti s mnoha trasami, které vedou z Alta Valtellina a Engadina v srdci Stelvia a Švýcarských národních parků, nabízí milovníkům horských kol nepřeberné možnosti objevování. Park Mottolino Fun Mountain (jeden z prvních v Evropě) byl postaven v roce 2005 u příležitosti Světového mistrovství MTB. Od té doby se neustále modernizuje a v poslední době ještě rozšířil svou nabídku pro milovníky bike parků o nové trasy Gravity. Nejlepší Bike Park v Itálii je v Mottolinu! Počítejte s námi, pokud chcete nové zážitky na dvou kolech. K dispozici máte 13 úchvatných tras různých úrovní. Ať už jste nováček nebo zkušenější biker, určitě pro sebe najdete tu správnou trasu. Ihned zlepšíte své dovednosti v zábavných částech s dřevěnými chodníčky, malými a velkými skoky a v náročných částech s kameny a kořeny. Objevíte zábavu a uspokojení, které mohou nabídnout jen sjezdy na kole! Máte strach, že nejste dost dobří? Nebojte se! Pokud je to vaše první zkušenost, jednoduše požádejte jednoho z průvodců o pomoc, abyste se naučili techniku a tajemství sjezdů na kole. Pokud si chcete užít nádherné výhledy a vychutnat si nedotčené horské oblasti, ideálním místem je Carosello 3000, které nabízí více než 50 km tras vytvořených speciálně pro cyklisty, které jsou ideální pro flow country, enduro a single trail pro zkušené, začátečníky i rodiny. A nejen to, Carosello 3000 nabízí mnoho různých tras, od rychlých a vysoce adrenalinových tras se skoky pro zkušenější bikery až po trasy, jejichž hlavním lákadlem jsou výhledy. Nabízíme 50 km tras všech úrovní obtížnosti, které se vzájemně proplétají a spojují. V posledních několika sezónách se rozmáhají elektrokola a v oblasti je možno najít mnoho půjčoven, kde si návštěvníci mohou tato elektrokola zapůjčit pro jízdu po trasách, které byly speciálně vytvořeny pro tento účel. Po celém území Livigna je mnoho dobíjecích míst a speciálně vytvořených stezek, které turisty zpravidla dovedou k horským chatám, kde si mohou dát tradiční oběd. Nesmíte si nechat ujít ani dobře vybavený Bike Park. V nabídce je rovněž mnoho tematických ubytovacích prostor pro každého, kdo chce strávit celou dovolenou na dvou kolech. Velký počet bike hotelů a bike apartmánů nabízí řadu služeb uzpůsobených na míru pro bikery, např. dobře vybavené dílny a non-stop prádelní služby. Od 9. do 22. června a od 15. do 30. září 2018, v případě pobytu minimálně tři noci v hotelu a sedm nocí v jednom z apartmánů zapojených do propagační akce hosté získají Bike Pass zdarma. V obci je velká spousta obchodů s cyklistickými potřebami, které nabízejí poslední novinky a pomoc specializovaného personálu a rovněž řadu různých možností zapůjčení vybavení, což ocení zejména ti, kdo chtějí vyzkoušet nejnovější trendy na dvou kolech: fat biky se širokými pneumatikami a elektrokola. Pro jejich vyzkoušení nabízí Livigno 3200 km GPS zmapovaných tras,

po nichž můžete jezdit! Pro milovníky endura nabízíme novou přeshraniční trasu v délce 5,8 km s převýšením 180 m, která spojuje Livigno s Engadinou a prochází průsmykem Forcola. Její absolvování trvá zhruba jednu hodinu a cyklisté vyjíždejí z průsmyku Forcola ve výšce 2315 m, který je v Itálii, a cílem je Ospizio Bernina ve Val Minore (2309 m) ve Švýcarsku. 15 km cyklotrasa vedoucí v celé délce údolí Livigno je vhodná pro každého, od rodin s dětmi až po každého, kdo touží po klidné jízdě v přírodě. Trasa začíná od mléčné farmy v Livignu v oblasti Lago a vede až k průsmyku Forcola.