Freeride Livigno Zajímavosti

Dennis Risvoll dominoval Freeride World Qualifier 4*

Livigno má za sebou jednu z nejvýznamnějších akcí – soutěž z Freeride World Qualifier, která se konala 3. února během 6 hodin. 78 účastníků z celého světa soutěžilo v kategoriích Ski Men, Ski Women, Snowboard Men a Snowboard Women.

Rozhodčí hlasovali podle dosaženého času, vybrané trasy a ukázaných triků. Účastníci se museli vypořádat s nečekanou změnou: kvůli počasí musela být soutěž přesunuta z hory Corna di Capra na sjezdovky ve Val Cantone před Carosello 3000. Freerideři ukázali svou kreativitu výběrem své trasy a přihlížející publikum často jen zatajovalo dech! Skoky přes kameny a další neuvěřitelné kousky pomohly rozhodčím vybrat vítěze ve všech 4 kategoriích. Norský lyžař Dennis Risvoll překonal všechny soupeře úžasným výsledkem 89,33 bodů. Nejlepší lyžařka byla Laure Vailly (88,33) a mezi snowboadisty se na první místo dostali Johannes Schnitzer (81,00) a Anna Orlova (75,00).  Kompletní výsledky si můžete stáhnout na adrese – www.europeanfreeridefestival.com/en/freeride-world-qualifier-4-stars

Po celou dobu soutěže bylo počasí a možné laviny hlídány specializovanou službou Meteomont. Corps of Forest Rangers byli připraveni zachránit helikoptérou zraněné účastníky.

Prezident Touristic Promotion v Livignu prohlásil, že Freeride World Qualifier byla velice významná premiéra a pozvedla Livigno mezi nejvýznamnější freeride střediska a je to pokračování projektu Freeride Project v Livignu.

European Freeride Festival je událost, která hlásá Freeride for All, to znamená, že každý si může užít tuto jedinečnou událost!

Přidat komentář