Jídlo Lifestyle Livigno

Advent v italských Alpách

Livigno se během adventu mění v kouzelné městečko s neopakovatelnou vánoční atmosférou. Přímo v ulicích probíhají koncerty vánoční a tradiční hudby, degustace místních specialit a malé food festivaly. Velkou atrakcí je vánoční trh, který se na náměstí u kostela Santa Maria Nascente otevřel 28. listopadu.

Natale3

Kromě stálic, které najdete na vánočních trzích na Moravě, v Čechách a v podstatě všude jinde v Evropě, jsou ve stáncích každoročně k dostání i alpské gurmánské speciality, ručně vyráběné betlémy a místní koberce Valtellina’s Pezzoti. Přestože většina místních italských dětí věří na Ježíška, chodí ulicemi Livigna i nepostradatelný Santa Claus s pytlem plným čokolády. A zatímco děti žvýkají Santovy bonbóny, mohou si dospělí, za ceny příznivější než v Praze na Staroměstském náměstí, dopřát svařené víno nebo všudypřítomnou specialitu bombardino z Jägermeisteru.

Natale10

Po lyžování doporučuji několik aktivit,“ říká vedoucí marketingového oddělení Livigna a bývalý profesionální lyžař Luca Moretti: „ze všeho nejdříve byste měli zabavit děti u vánočních atrakcí a poté si prohlídnout 250 duty free obchodů. Za velmi dobré ceny zde v poměrně krátké době můžete vyřešit vánoční dárky pro celou rodinu. V nabídce obchodů jsou šperky, sportovní vybavení, italské delikatesy, dětské hračky, designové sluneční brýle a oblečení především italských návrhářů a výrobců. Za odměnu si pak naplánujte posezení ve vyhřátém baru s horkou čokoládou nebo vychlazeným aperol spritz. Pak se už jen dívejte nahoru a pozorujte obrovské vločky, jak pomalu padají k zemi. Při návratu domů si, prosím, nezapomeňte v baru tašky s nákupem.“

Natale 11

A pak je tu ještě jeden bonus. Pokud se do Livigna vydáte už 6. prosince, zažijete i populární závod v běhu na lyžích La Sgambeda, který se stal v loňském roce součástí prestižní mezinárodní série Ski Classics. V závodu La Sgambeda Classic čeká běžkaře 35 kilometrů dlouhý běh na lyžích klasickou technikou, který začíná v samotném centru města. Pro nejmenší závodníky je připravena mini varianta závodu Minisgambeda v délce od jednoho do pěti kilometrů.

Přidat komentář