Lifestyle Livigno Zajímavosti

Report: Snowtrip Livigno 2016, část 2.

Neděle. Náš holčičí pokoj rozlepuje kukadla do modrého rána. Prča, boj o koupelnu, soukání se do „sexy“ termoprádla. „To je moje ponožka?“ „Holky, kde mám nabíječku (pozn. pod čarou: nabíječka nebyla nalezena do konce pobytu. Budiž jí země lehká. Navždy jí spolkl livignský ráj nebo Enrico:)). Vzájemné hecování, že to první ranní „lano“ prostě dáme. Nedaly (až do konce pobytu, ale pssst). První den „hoblujeme“ svahy Carosella. Nebe s lehkými mráčky, perfektně upravené svahy, dech beroucí výhledy. Livigno: vezmeš si mě? Večer se nese ve znamení lehké a oduševnělé degustace místního alkoholu u kluků z Mohelnice. Následuje i kulturní vložka Vaška aka G-Money. Vystřihne takovej rap, že by se za něj nemusel stydět ani slavnej Marpo. Díky, díky a teď už dobrou!

snowww

Pondělí. Náš holčičí pokoj se probouzí. Prča, boj o koupelnu, soukání se do „sexy“ termoprádla. „Holky, to je můj hřeben?“ První lano jsme zase nestihly, nevadí, zítra je taky den. Naším pravidelným odvozem na svah se stane Jägermeister kára a i díky ní nepřestáváme lovit stále dokola rytmy našeho snow-tripáckýho songu. Dneska razíme na druhý hřeben – Mottolino, kde nás čeká víc černých padáků, U-rampy ve snow parku, boardercross, oblíbená červená sjezdovka na levý straně Mottolina, nebe bez mráčku, k obědu skvostný lasagne (dá se jich někdy vůbec přejíst?), tiramisu jako dezert, Aperol pro schlazení nejen úpoc čela, nastavujeme tváře paprskům sluníčka, které nás neopustí až do pozdního odpoledne. Livigno, chci tu zůstat. Jes, sluníčko se na nás začalo podepisovat. Večer je už na spoustě „snow-tripáků“ vidět typická sněžná sluneční panda. Nejvíc to schytal Dejv, který okamžitě dostal přezdívku pan Krevetka. „Tsss, do pátku jsem úplně bronzovej, uvidíte.“ Jasně Dejve, červená je teď novou bronzovou :D?

snowwww

Úterý. Vstávačka. Prča, boj o koupelnu, soukání se do „sexy“ termoprádla. „Holky, kde mám tričko?“ Tak jo, dneska to nebude moc hrotit, jo? Ale do konce týdne to první lano dáme (jasně, holky!!! :D). Lyžovačka na Mottolinu. Večerní přípravy na véču a pivo v nejvýše položeným pivovaru v Evropě. Ve stylové hospodě ochutnáváme 1816 La Birra di Livigno v tupláku. Autentičnost a šmrnc hospody nepodtrhuje jen perfektně vychlazené místní pivo, ale také arašídy, které nám při příchodu obsluha doslova „hodí“ na stůl. Buráky si následně před sebou loupete a skořápky shazujete na zem: podlaha je jimi posetá a jednou za čas je obsluha zamete. Úklid značka ideál. Rychlý přesun do Miky´s pubu, do jehož útrob se dostanete klouzačkou. Aperol, jeden, druhý, přesun na tancovačku v clubu Bivio. Aperol, jeden, druhý, tanec a…Teď už spát, protože v Livignu je nový den.

snoww