Freeride Informace Livigno

Livigno láká na atraktivní zimní akce

Sérii atraktivních zimních akcí odstartuje 5. prosince 2015 populární závod v běhu na lyžích La Sgambeda, který se stal v loňském roce součástí prestižní mezinárodní série Ski Classics, a který zahajuje svou sezónu právě v Livignu. 6. prosince se koná závod La Sgambeda Classic, 35 kilometrový běh na lyžích klasickou technikou, jehož začátek je v samotném centru města. Nejmenší závodníci se mohou těšit na speciální minizávod Minisgambeda od jednoho do pěti kilometrů.

sgambeda

Leden v Livignu je jedním velkým svátkem freeridového lyžování a snowboardingu. Od 9. do 14. ledna se zde koná World Rookie Fest, mezinárodní soutěž pro snowboardové machry mladší 16-ti let.

rookieOd 14. ledna do 17. ledna zcela ovládne livignské svahy European Freeride Festival. Během čtyřdenního našláplého programu je možné zúčastnit se zajímavých workshopů na téma bezpečnosti freeridingu, zkušení instruktoři poradí, jak vylepšit freeridové disciplíny, je možné absolvovat výlety na sněžnicích, zkusit speciální skitoury s horskými vůdci, osahat si nové vybavení, nechybí promítání filmů s freeridovou tematikou. Festival je završen velkolepou party do ranních hodin.

EFF

Livigno si oblíbili návštěvníci z celého světa i proto, že umožňuje lyžování ve skvělých podmínkách až do začátku května. Od 2. do 9. dubna 2016 hostí italská alpská „metropole“ akci La Skieda, která sdružuje fanoušky telemarkového lyžování. Oblíbenou akcí v rámci La Skiedy je túra na východ slunce, tradiční barbecue party Trepallina pro gastronomické mlsaly a mnoho dalšího.

skieda-xx-karin-pizzinini-martediMINI-586-200-877_491

Oblíbenou akcí je rovněž Suzuki Nine Knights na legendárním sněhovém hradu na Mottolino Fun Mountain, který je postaven ze 120 000 kubických metrů se speciálními skoky až do 50 metrů. Nejlepší freeridový lyžaři a snowboarďáci se zde utkají a ukážou divákům své triky. Měsíce duben a květen se nesou rovněž v duchu speciálních slevových akcí pro rodiny s dětmi.

suzuki2

Po náročném dnu stráveném na lyžích či snowboardu je ideální volbou pro relax bazénový a wellness komplex AquaGranda. Novinkou pro rodiny s dětmi je zde v letošní sezóně “Fun area”: tobogány pro dospělé i děti, zábavný park i hřiště pro miminka.

Přidat komentář