Informace Lifestyle Livigno Zajímavosti

Livigno zvoleno 3. nejlepším zimním evropským střediskem

Před pár dny získalo Livigno prestižní ocenění od Ski Club of Great Britain – britského webu informujícím všechny nadšence zimních sportů o aktuálních sněhových podmínkách, předpovědích, nabízí pohledy do resortů skrz webkamery, jednoduše informuje o všem, co potřebujete vědět, když se chystáte na hory.

ski

Vysoká nadmořská výška a jistota sněhu, díky kterým je Livigno střediskem s jednou z nejdelších zimních sezon, zajistily Livignu třetí místo v prestižním výročním spotřebitelském průzkumu organizovaným Ski Club of Great Britain. Průzkumu se zúčastnilo 13 000 respondentů, kteří upřednostnili Livigno před mnoha dalšími, mezinárodně významnými evropskými lyžařskými středisky.

Frank McCusker, generální ředitel společnosti Ski Club of Great Britain, řekl: „Gratulujeme Livignu k dosažení 3. místa v kategorii Nejlepší evropský resort. Spotřebitelský průzkum našeho Ski Clubu reflektuje názory více než 13 000 lyžařů a snowboardistů a je tak výbornou zpětnou vazbou od zákazníků, ze které mohou rezorty čerpat nové podněty a inspiraci ke zlepšení do nové sezony.“

rsz_1skipass_free

Britští lyžaři objevili Livigno na počátku 70. let a brzy se stalo jedním z nejoblíbenějších lyžařských střdisek. Ale vkus se změnil a časem pro Brity Livigno ztratilo své kouzlo. Středisko v reakci na tuto situaci výrazně zlepšilo infrastrukturu, včetně zprovoznění nových lyžařských vleků v blízkosti hotelů a apartmánů, rozšíření ski-in / ski-out nabídky (tzn. lyžování přímo od prahu ubytování), spolu s modernizací a posílení bezplatné autobusové linky. Také nová „freeski“ oblast, vynikající snowparky a nízké náklady na heliskiing se spolupodílely na vytvoření „nového“ Livigna.

Freeride Livigno Extra  (2)

Rušné centrum vesnice si uchovalo své rustikální kouzlo se svými obchody, restauracemi a bary. Říká se, že v Livignu najdete více barů – asi 150 – než ve kterémkoliv jiném evropském lyžařském středisku. Jeden z nich dokonce nabízí svým zákazníkům první drink zdarma! Díky tomu, že je Livigno bezcelní zónou, středisko se může pochlubit více než 250 obchody, kde lidé s oblibou kupují alkohol, tabák a parfémy slavných značek jakými jsou Benetton, Timberland a Max Mara. Pro příklad, litrová lahev ginu Gordon’s vyjde cca na 200 Kč.

A to nejlepší na Livignu na konec – dlouhá lyžařská sezona a jistota sněhové pokrývky. Lyžuje se zde ve výšce od 1 800 m. n. v. – 3 000 m. n. v., od konce listopadu až do začátku května.

 

 

Přidat komentář