Informace Livigno Zajímavosti

Národní park Stelvio, jen pár kroků odtud

Mimořádná turistická oblast Alta Valtellina byla zmapována a zdigitalizována pomocí programu Trekker Loan od společnosti Google. Díky tomu si můžete prohlédnout a naplánovat 25 nejlepších tras po horách v okolí Livigna a Bormia.

Turistický ráj Alta Valtellina je nyní dostupný online a každý si jej může prohlédnout na Google Mapách. Díky programu Trekker Loan společnosti Google si nyní na Street View můžete procházet horské stezky Valtellina a Stelvio National Park.

Minulé léto se Alta Valtellina Mountain Society zúčastnila programu Loan Trekker vytvořený mspolečností Google, který umožňuje turistickým organizacím, neziskovým sdružením, univerzitám, výzkumným organizacím a dalším třetím stranám, aby si zapůjčili tzv. Street View Trekker. Tento Trekker je v podstatě běžný batoh, který má v horní částí umístěnou 15 kamer. Díky jeho kompaktnosti může být použit v místech, která jsou přístupná pouze pěšky. Takto bylo zmapováno 25 horských cest s 360° výhledem. Díky dobrovolníkům z různých úseků CAI ve Valfurvě, Valdidentro, Bormio, Livigno a Sondalo a Národního parku Stelvio bylo v nadmořské výšce 28 400 metrů prozkoumáno, vyfotografováno a uvedeno do provozu úžasných 274 km tras v Alta Valtellina.

Proto je dnes možné si prohlédnout cesty, které se rozprostírají v nádherném alpském prostředí národního parku Bormio, Livigno a Stelvio, z jakéhokoli místa na světě. To vše je možné také s brýlemi pro virtální realitu.

Samozřejmě si můžete také pečlivě naplánovat trasu, abyste si vybrali cestu, která nejlépe vyhovuje vašim schopnostem, zatímco ještě sedíte doma.