Freeride Informace Livigno Zajímavosti

Snow-trip letos po čtvrté

Cestovní kancelář surf-trip.cz již tradičně poslední týden v březnu vyráží se svými klienty na hory do Livigna.

Noční cesta autobusem byla sice dlouhá, ale díky dobré společnosti (a vlastní dvojsedačce pro každého) velmi rychle utekla. V sobotu ráno, hned po výjezdu z tunelu Munt la Schera, nás v Livignu přivítalo sluničko. To nás pak doprovázelo skoro celý týden. A když se náhodou schovalo, tak ho vystřídalo vydatné sněžení, z čehož měli radost především vyznavači jízdy mimo sjezdovku.

Krom sluníčka skupinu doprávazeli také insturkoři lyžování a snowboardingu Jarda s Vojtou. Všichni tak dostali možnost zdokonalit na svou techniku jízdy na sjezdovce, nebo se přiučit základům freestylu a freeridu. Kluci také vysvětlili, jak správně voskovat lyže a snowboardy a zájemce o freeride naučili, jak pracovat s lavinovým vybavením. Samozřejmě nešlo jen o suchou teorii, ale poctivé hledání s pípákem, sondou a lopatou v hlubokém sněhu.

Uprostřed týdne čekal milovníky prašanu životní zážitek – heliboarding. Ten si chtělo vyzkoušet hned 12 účastníků, tak helikoptéra musela letět na třikrát. Tedy vlastně na pětkrát, protože dvěma skupinám byl jeden let málo a hned po sjezdu do údolí se dožadovali dalšího. Skupiny byly rozdělené podle zkušenosti na velmi pokročilé, mírně pokročilé a úplné začátečníky. Hlavně skupina začátečníků měla ze sjezdu trošku strach, protože v prašanu předtím ještě nikdy nejeli. Místní guide se o ně ovšem skvěla postaral a ještě před nástup do vrtulníku je na značených freeridových trasách naučil, jak se v hlubokém sněhu pohybovat.

Vypnutím lanovek ovšem zábava nekončila. Livigno je totiž vyhlášené také bezcelní zónou a levný alkohol zde teče proudem. Proto jsme jeden večer neodolali a vydali se na tour po těch nejlepších barech ve městě. Krom barů jsme ale navštívili i místní video hernu, kde se každý vrátí do dětských let. Skupina těch, kteří si nezapomněli plavky, se byla podívat do nově postaveného aquaparku Aquagranda, odkud se vrátili odpočatí na další den lyžování.

Letošní Snow-trip do Livigna se zkrátka vydařil a už se moc těšíme na příští rok!