Livigno

Novináři vyrazili do Livigna.

Od 12. do 15. března se v Livignu sešli novináři ze sedmi evrpoských zemí na akci zvané The Media Event. Osmičlená česká výprava se nesmírně těšila na nabitý program plný těch nejzajímavějších aktivit, které skiareál nabízí. Realita ovšem předčila i ta nejlepší očekávání.

Na výběr jsme měli ze tří možných programů, aby si každý přišel na své. Většina naší výpravy nemusela dlouho váhat a zvolili jsme program zvaný „Powder lover“, tedy milovník prašanu. Hned první den jsme si zapůjčili freeridové vybavení a setkali se s mítními guidy, kteří se o nás zbytek pobytu starali.

V nádherném počasí jsme vyrazili na dvou hodinový výšlap na sněžnicích a skialpových lyžích. Výstup byl sice fyzicky náročný, ale díky rozdělení do skupin podle výkonnosti mohl jít každý přesně takovým tempem, které mu vyhovovalo. Na vrcholu už zbývalo jen sundat stoupací pásy, vyfotit ten nezapomenutelný výhled a vyrazit na nekonečný sjezd v čerstvém prašanu. Znovu jsme se všichni potkali až dole s úsměvem od ucha k uchu.

Na večer si pro nás ale místní guidi připravili ještě zajímavější program. Nejprve jsme vyjeli nově postavenou lanovkou San Rocco na vrchol, kde nás čekala skvělá italská večeře o několika chodech. Po večeři pak následoval noční výšlap na vrchol Madonon, kde na nás čekali postavené stany a my jsme mohli strávit noc ve 3 000 metrech nad mořem. Noc to sice byla náročná, ale probuzení za východu slunce a následný sjezd prašanem do města za to ovšem stály.

V údolí si celá skupina dala vydatný brunch a kdo měl sílu, šel s guidy zpátky na kopec. Tentokrát už se to obešlo bez šlapání a stačila nám lanovka. Nechali jsme se vyvézt na vrchol Carosella a zažili další dlouhý sjezd v prašanu. Tentokrát ovšem na severní straně hory, kde byl ještě lepší sníh, než na těch jižních.

Poslední den už jsme zůstali na sjezdovkách, ale nebylo to jen tak. Dostali jsme totiž pozvánku na Sunrise Experience na Carosellu 3000. Sunrise Experience znamená, že dostanete speciální skiapas, se kterým si můžete užít lyžování na čerstvém mančestru v době, kdy normální smrtelníky na lanovku ještě nepustí. To v Livignu probíhá každé úterý a čtvrtek od 7 hodin ráno a objednat ho můžete na spodní stanici obou kabinových lanovek, nebo online.

The Media Event v Livignu byl opravdu vydaření a všichni jsme moc rádi, že jsme ho mohli být součástí. Děkujeme a těšíme se zase za rok!