Informace Livigno Zajímavosti

Carosello 3000 otvírá novou kabinovou lanovku.

Po létě plném dřiny může Carosello 3000 uvést do provozou novou kabinovou lanovku San Rocco. Pro veřejnost byla poprvé spuštěna 16. prosince, tedy krátce po oficiálním zahájení zimní sezóny. To ale není jediná novinka na této straně údolí. Carosello 3000 přišlo také se zbrusu novým logem, webovými stránkami a  projektem Top Experience, o kterém se dozvíte v příštím článku.

Velké množství čerstvého sněhu v posledních dnes tedy není jedinou dobrou zprávou z Livigna. Testovací  provozo lanovky San Rocco je ukončen a nyní ji mohou využívat všichni návštěvníci střediska. Nová lanovka od společnosti Doppelmayr je rozdělena do dvou části. Celková délka činí 2794 metrů s převíšením 900 metrů.  Moderní kabiny disponují vniřnímí a vnějšími držáky lyží a na jednu cestu pojmou až 10 cestujících. Nástupní, přestupní a cílová stanice si taktéž prošly kompletní rekonstrukcí.

Postavit novou lanovku během krátkého léta se zprvu zdálo takřka nemožné. Avšak díky zapojení několika firem a více než dvou stovek pracovníků se povedlo ji uvést do provozu ve stanoveném termínu.

Stefano Cussini, generální ředitel Carosella 3000, je s výsledkem výstavby velice spokojen. „Termín dokončení byl bezpochyby šibeniční. Díky nadšení všech pracovníků, kteří se do projektu zapojili, se nám povedlo cíl splnit. Nyní jsem na nás všechny velice hrdý, že jsme zvládli lanovku zprovoznit ještě před vánočními prázdninami,“ řekl krátce po jejím otevření.

Krátké video dokumentující celou stavbu najdete na tomto odkazu.

 

Zdroj: https://www.livigno.eu/en/magazine/News_16_12_2017_opening-of-the-new-carosello-3000-cableway_13602