Informace Livigno Zajímavosti

V Livignu proběhlo slavnostní otevření nové biatlonové arény.

Nejen pro potřeby profesionálních sportovců, ale i široké veřejnosti, jsme v Livignu vybudovali moderní biatlonový areál. Ten byl slovnostně otevřen ve čtvrtek 19. 12. 

Ceremoniálu se účastnila opravdu velká jména. Ikonického přestřižení stuhy se spolu se zástupcem starosty Livigna Remo Galli zhostily také biatlonové legendy Dorothea Wierer, Thomas Bormolini a Roberto Nani. Po jejich boku byl také místní biatlonový tým, které na novém okruhu bude trénovat nejčastěji.

Nový okruh se pyšní také unikátní střelnicí, kde střelba probíhá z nezvyklé vzdálenosti. Dorothea Wierer a Thomas Bormolini pak pokřtili jednu z 12 střelnic a byli tak úplně první, kdo na okruhu tasil svou pušku.

„Jsem nesmírně ráda, že si nyní můžu kompletní trénink odbýt zde v Livignu. Celý okruh s 12 střelnicemi je perfektně strukturovaný. Navíc díky novému typu střelnice budou mít zahraniční týmy motivaci, jezdit trénovat k nám do Livigna. To nám přinese skvělou příležitost k setkávání a poměřování sil se světovou konkurencí.“ řekla Dorothea Weirer během slavnostního otevření.

„Střelnice je další možností sportovního vyžití, kterých chce Livigno nabízet co nejvíce. S tak důležitou osobností, jako je Dorothea Weirer, jsem opravdu potřebovali areál, kde může plnohodnotně trénovat. Byla to skvělá podívaná, když naši šampióni učili střílet ty nejmenší děti.“, potvrdil Luca Moretti, šéf turistického ruchu v Livignu.

A nakonec vyjádření zástupce místního starosty Remo Galli. „Na sport ve městě se opravdu soustředíme a otevření biatlonové arény je toho dalším důkazem, stejně jako atletický ovál a fotbalové hřiště, které se budou otvírat příští rok. Livigno svým občanům a turistům nabízí mnohem více, než jen běžná sportoviště, jako je to v ostatních městech.“