Informace Lifestyle Livigno Zajímavosti

V Livignu proběhl vyhlášený běžkařský závod La Sgambeda. Češi nazůstali pozadu, Smutná vybojovala druhé místo.

La Sgambeda oficiálně odstartovala sezónu všem běžkařům, kteří preferují závody na dlouho trať. Na startovní listině se objevilo několik českým jmen a Kateřina Smutná i přes zdravotní komplikace vybojovala druhé místo.

Závod s téměř třicetiletou tradicí vstoupil v sezóně 2014/2015 do světové série Visma Ski Classic a nyní hostí nejlepší závodníky z celého světa. Na startu ovšem nenajdete jen ostřílené profesionály. Do závodu se mohou přihlásit také amatéři, kteří holdují dlouhým tratím. Kde jinde, než v Livignu, můžete poměřit svou formu s těmi nejlepšími?

Na své si přišli také ti nejmenší závodníci. Pro ně je každoročně připraven speciální závod Minisgambeda. Podle věku a množstí odvahy se mohou přihlásit do závodu v délce jednoho až pěti kilometrů. Pokud chcete nastartovat závodní dráhu svých dětí, Livigno je pro to skvělou příležitostí.

Skvělým výkonem se blýskla česká závodnice Kateřina Smutná. Se ztrátou pouhých šesti desetin sekundy na vítezku Brittu Johansson-Norgren vybojovala krásné druhé místo. Tímto výkonem obě běžkařky potvrdily svůj výkon z loňské sezóny. Kvůli zdravotním problémům byl pro Kateřinu tento výsledek na začátek sezóny nesmírně cenný.

„Vzhledem k nemoci to beru všema deseti a jsem maximálně spokojená. Nebyl to špatný závod, akorát na vrchařské prémii jsem měla trochu krizi, ze které jsem se naštěstí dostala i díky skvělým lyžím. Poslední kilometry jsem pak vedla naši skupinku a čekala, až se začne sprintovat,“ sdělila závodnice serveru iDnes.cz.