Livigno

TRACK & FIELD: Work in progress

Práce na nové dráze v Livignu právě začaly.

Nová dráha Track & Field se bude nacházet v oblasti Aquagranda a bude připravena v létě roku 2018. Dalším důležitým úkolem je vytvořit ze střediska High Valtellina opravdové olympijském výcvikové centrum. Livigno, které bylo před několika týdny oceněno titulem Evropské město sportu 2019 od Aces Europe a oficiálně obdrží tento titul 30. října v Salone d’Onore v centru Coni v Římě, se stane místem, kde můžete trénovat se všemi výhodami výcviku ve vysoké nadmořské výšce.

Jednalo se o projekt, který po mnoho let sledujeme – říká místostarosta Remo Galli – další krok vpřed, aby se Livigno stalo místem se silným sportovním posláním. Fidal sportovci budou mít příležitost zde trénovat, tak jako už to dělají Federii Pellegrini, Dorothea Wierer a mnoho dalších. Sportovci z různých oborů budou mít také možnost fyzického a atletického výcviku s využitím Aquagranda a Track-and-field.

Jsem velmi rád, že práce Track-and-Field začaly, řekl generální ředitel cestovního ruchu Livigno Luca Moretti, protože nám to poskytne skvělé příležitosti k tomu, abychom přilákali stále více a více sportovců, kteří potřebují trénovat s využitím výcviku ve vysoké nadmořské výšce. S Aquagrandem a Track-and-Field se Livigno stane důležitým sportovním centrem a myslím, že to bude také klíčové místo pro rozvoj turistického cíle v blízkosti sportu a aktivní dovolené. V Livignu může běžný turista trénovat vedle skvělých sportovních šampionů.