Lifestyle Livigno Sníh Zajímavosti

THE NIGHT OF CHAMPIONS IN LIVIGNO

Unikátní show na skutečném sněhu.

V pátek 25. srpna se v Livignu uskutečnil opravdu zvláštní večer, v nákupních ulicích proběhly tradiční závody „Trofeo Delle Contrade“ a „1KShot“ na klasické zasněžené běžecké trati. Soutěže se také zúčastnili Dorothea Wierer a Federico Pellegrini.

Trať vyrobená ze skutečného sněhu (díky sněžné farmářské technice) s délkou 1 km vyrostla v centru města Livigno přímo v ulicích bezcelních nákupů.  Závodů se zúčastnila také skvělá veřejnost, která předvedla  hodně nadšení pro šampiony běžeckého závodu a biatlonu.

Závod Pro, závod v běhu na lyžích, vyhrál  již druhý rok po sobě mistr světa Lathi Federico Pellegrino, který ukazuje, že má s Livignovým sněhem opravdu zvláštní spojení. Závod byl také rozloučení pro Simona Urbaniho, sportovce Livigna, který opouští svět závodů. Mezi ženy běžeckého lyžování porazila  Gaia Vuerich  v konečném závodu plném adrenalinu atletku  Gretu Laurent.

V mužském biatlonu Dominik Windisch získal 1. místo, mezitím v ženském biatlonu korunu znovu dostala naše královna, Dorothei Wierer.

Konec  akce připravila Federica Pellegrini v Livignu u bazénu Aquagrandy Active You ve výšce 1816 metrů oslavu, která  probíhala se všemi sportovci, kteří oslavovali její zlatou medaili, kterou získala na nedávném mistrovství světa v Budapešti.